Uzdatnianie wody
Wykonujemy analizy laboratoryjne wody. Uzdatniamy wodę do celów spożywczych, bytowych, grzewczych i technologicznych. Zmiękczamy, odżelaziamy i usuwamy mangan. Oczyszczamy wodę z bakterii, azotanów, azotynów i innych niepożądanych pierwiastków i związków chemicznych. Kompletujemy stacje uzdatniania wody (SUW) w oparciu o wiodących polskich, europejskich i światowych producentów. Oferujemy profesjonalny montaż, przeszkolenie z obsługi oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Obszar wykonywania stacji uzdatniania wody
Ofertę kierujemy głównie do klientów z okolic Poznania oraz województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego. Montujemy stacje uzdatniania wody w oparciu o czołowych producentów z branży (WIMEST, TMA, PENTAIR, LOGIX, CRYSTAL RIGHT, GREENSAND).
Procesy wykorzystywane w stacji uzdatniania wody
Uzdatnienie wody, to poddanie jej odpowiednim procesom fizycznym, chemicznym lub biologicznym, których celem jet uzyskanie czystości wymaganej dla danego zastosowania. Główne metody oczyszczania wody, to zmiękczanie, napowietrzanie, odżelazianie i usuwanie bakterii. W zależności od składu wyjściowego wody i składu oczekiwanego, dobiera się odpowiednie urządzenia. Zespół takich urządzeń nazywamy stacją uzdatniania wody (SUW). Wszelkie prace powinny być poprzedzone analizą laboratoryjną wody. Na podstawie wyników oraz określenia ilościowego i jakościowego zapotrzebowania na wodę, dobiera się elementy stacji uzdatniania wody. Montaż najczęściej wykonywany jest w przeznaczonych do tego pomieszczeniach (np. kotłownia, hydroforownia) lub w osobnym kontenerze. Kluczowa dla prawidłowego działania SUW jest odpowiednia regulacja urządzeń podczas montażu oraz prawidłowa obsługa (przeglądy, serwis, okresowa kontrola składu wody).
Przydomowa stacja uzdatniania wody
Domowa stacja uzdatniania wody przeznaczona jest głównie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Oczyszczona woda wykorzystywana jest dla potrzeb bytowych (celów sanitarnych, grzewczych i spożywczych) i podlewania ogrodu. Często stosowanym rozwiązaniem jest oczyszczanie dwuetapowe. Woda służąca do podlewania, jest pozbawiana związków żelaza i manganu. Woda, która trafia do urządzeń grzewczych i kranów jest dodatkowo zmiękczana oraz, przy pomocy lampy UV, usuwane są z niej bakterie. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć wielkość urządzeń i obniża późniejsze koszty eksploatacji.
Stacja uzdatniania wody dla przemysłu
Stacje uzdatniania wody dla zakładów produkcyjnych, wodociągów i innych firm wykonujemy w oparciu o indywidualne wymagania, specyfikacje techniczne i reżimy technologiczne, dotyczące wydajności, składu i twardości wody oraz oczekiwanych rozwiązań instalacyjnych. Podejmujemy się również nietypowych i skomplikowanych rozwiązań.